Vařit si pro sebe dobré jídlo je jedním z projevů sebelásky.

Mým cílem je naučit vás zdravě se stravovat a díky tomu se cítit dobře ve svém těle. Učím o výživě s přesahem a vysvětluji, jak se bez dogmat a manipulací zorientovat v rozporuplných výživových doporučení a najít si svou vlastní cestu.

Mou největší inspirací je ájurvéda a čínská medicína a jejich komplexní pohled na zdraví člověka v širších souvislostech. Strava je totiž našim lékem a dokáže dělat zázraky. Velmi ráda ukazuji, jak si v každodenní praxi vařit chutná, rychlá a plnohodnotná jídla postavená tak, aby harmonizovala vaší konstituci, současný zdravotní stav a respektovala měnící se roční období.

Jsem tu pro vás, abych vás naučila používat tato univerzální a hluboká moudra pradávných nauk v současném moderním světě a pomohla vám najít vaší jedinečnou rovnováhu.

Aktuální přehled živých kurzů

Týden s Kateřinou v Českém ráji 2024

Zvu vás na statek v Českém ráji, kde strávíme poslední týden v červenci ve společnosti podobně laděných lidí nad zdravým vařením, výživou a praktickým použitím ájurvédy do života.

27.07. - 02.08. 2024  Klokočí, Český ráj

12 500 kč
Více info

Zářící ženy

Přijměte pozvání do malebné vesničky Klokočí v srdci Českého ráje, kde společně strávíme celý srpnový týden ve společnosti podobně laděných žen a budeme se věnovat výživě a ženskému zdraví z pohledu ájurvédy, každodenní praxi jógy, všímavosti a meditacím, zpěvu, bylinkám a dáme prostor i letním radovánkám, koupání v řece a ženskému plynutí.  

Termín: 10. 08. – 17. 08. 2024 

Prostor v Ráji, Klokočí 49, Turnov – Český ráj

13 500 kč
Více info

Přehled již proběhlých kurzů

Týden s Kateřinou v Českém ráji 2023

Zvu vás na statek v Českém ráji, kde strávíme poslední týden v červenci ve společnosti podobně laděných lidí nad zdravým vařením, výživou a praktickým použitím ájurvédy do života.

Mindfulness s ájurvédou na moři

Jedinečná plavba po moři, dovolená na které vyladíme své nervové systémy, fyzickou i psychickou stránku díky mindfulness, ájurvédě a skvělé partě lidí.

Jóga, ájurvéda a sebepéče na jaře

Sebepoznávací víkendový kurz s jógou, ájurvédským kurzem vaření, Kateřiny jarní očistnou domácí kuchyní, bylinama a sebepéčí.

Začínáme vařit zdravě

Víkendový kurz pro všechny, kdo chtějí rychle získat informace a naučit se základy zdravého vaření.

Poznej sám sebe podle Ájurvédy

Víkendový sebepoznávací kurz o konstitucích podle Ájurvédy.

Fermentace pro zdraví

Jednodenní kurz pro všechny fermentující nadšence i úplné začátečníky.

Vánoční cukroví

Přijďte se naučit sladce čarovat a rozšířit si zásobu vánočních receptů o spoustu zdravých dobrot!

Víkend s indickou kuchyní, kořením a ájurvédou

Léčivý víkend, kde se toho bude hodně vařit a teoreticky probírat. Recepty pro harmonizaci a LÉČENÍ STRAVOU, použití koření na běžné neduhy, co by nemělo chybět v DOMÁCÍ LÉKÁRNIČCE, jak se vyvažovat do rovnováhy v tomto nerovnovážném světě.

Indická kuchyně s Kateřinou

Kurz indické kuchyně pro všechny, kdo ji mají rádi a chtějí objevit hlubší tajemství koření dle ájurvédy!

Polévka je grunt! Ájurvéda česky s Kačkou Halamovou

Sedmidílný večerní kurz o ájurvédě, člověku, konstitucích, trávicím ohni, vaření, životě, sebepéči, lásce, přírodě a ...

Výživa na jaře + očista a půst dle ájurvédy

Pojďte se připravit na nadcházející jarní období, ve kterém (vyzbrojeni informacemi) si můžete vhodně naplánovat na míru namířenou očistu svého trávicího traktu a celého těla.

Velká jarní očista aneb hubneme do plavek

Dopřejte si jemnou a bezpečnou jarní očistu organismu, díky které vyčistíte svůj trávicí trakt a zhubnete nadbytečné kilogramy.

Výživa na podzim

Podzim je specifický svou pošmourností, suchostí a úbytkem energie, příroda nám proto nabízí spoustu výživných plodů, jako jsou dýně a ořechy. Pojďte se naučit, jak toto náročné období ustát v klidu a rovnováze!

Podzim s Kateřinou

Kurz o podzimní výživě a sebepéči v širších souvislostech.

Jóga, ájurvéda a péče o pleť na podzim

Sebepoznávací víkendový kurz s jógou, ájurvédským kurzem vaření, Kateřiny podzimní vátu zklidňující domácí kuchyní, bylinama, masáží a sebepéčí s přírodními séry a oleji.

Ájurvéda v zimě + vánoční cukroví

Hluboké vyživení organismu  v chladných obdobích roku, harmonizace zdraví a doplnění rezerv, rozdílnosti konstitucí, zimní koření  & zdravé vánoční cukroví – víkendový kurz v Klokočí uprostřed Českého ráje.

Výživa na jaře, přirozená a bezpečná detoxikace

Na jaře tajou ledy, přiroda zásadně mění svůj energetický tok. Ideální a přirozená doba na úklid a jemnou očistu.

Jóga, ájurvéda a péče o pleť v létě

Sebepoznávací víkendový kurz s jógou, ájurvédským kurzem vaření, Kateřiny hydratující domácí kuchyní, bylinama a sebepéčí s přírodními séry a oleji.

Vaření podle ročních období

Teorie spojená s praxí – praktické vaření s  recepty na každé období roku. Vše postavené na tvorbě každodenního jídelníčku (snídaně, oběd, svačiny, večeře), pochopení základních principů zdravého stravování a své jedinečnosti.

O konstitucích a trávicím ohni dle ájurvédy

Dvoudílný večerní kurz  o konstitucích a trávicím ohni dle ájurvédy.