Práce s konstitucemi, jejich rozdílnosti a pulzová diagnostika mě fascinují už spoustu let. Každý jsme jedinečný. Každý jsme jinou květinou, která prosperuje v jiném prostředí. Někdo je křehkou pomněnkou, někdo pompézní pivoňkou, jiný divokým jaterníkem či houževnatým řebříčkem. Každému z nás vyhovuje jiné klima, jiná vlhkost, substrát, světlo. Každý máme jiný čas a tempo rozkvětu. A to je třeba respektovat!

Termín: 25.02. - 26.02. 2023   Klokočí, Český ráj

3 800,- Kč
Přihlásit se

Chcete dát vědět svému okolí o této akci? Zde je leták ke stažení a já moc děkuji za sdílení.

Stáhnout leták

Ájurvéda je fascinující vědou o životě. Učí nás skrze univerzální energetické principy pochopit přirozenost svého těla a jeho rovnovážné i nerovnovážné stavy a tajemství jejich harmonizace. 

Stojí na třech základních energetických principech VÁTA, PITTA a KAPHA. Jsou jen tři, kdekdo by si řekl, že to bude jednoduché, ale jejich variabilita je nezměrná. Umět je v sobě rozpoznat a sžít se s nimi bývá velmi nápomocnou alchymií pro zdraví a spokojený život. 

Pochopit tyto principy a to, jak ovlivňují naše životy je jako naučit se chápat přirozené potřeby jednotlivých květin, aby mohli růst, kvést, vonět a plodit své plody ve svém plném  potenciálu.

Celý kurz se budeme věnovat tomu, jak v nás tyto energetické principy Váta, Pitta a Kapha fungují, jak v sobě tyto energetické principy vnímat a pozorovat. Už jen jejich samotné pozorování nás přivádí k obrovskému poznání sebe sama. Prolínají se jak fyzickou, tak psychickou stránkou. Jsou naším bio-psycho-fyzickým nastavením se kterým přicházíme na svět a záleží jen na nás, jak je respektujeme. Zda se svého nastavení držíme, nebo vybočujeme někam, co pro nás není přirozené a kde si škodíme. Vysvětlíme si, jak skrze jednoduchou úpravu jídelníčku a sebepéčí harmonizovat své zdraví. 

TERMÍN A CENA

Začneme v sobotu v 10 hodin, kdy se začneme věnovat základům ájurvédy a pochopení energetických principů Váta, Pitta, Kapha a jak se v nás projevují. Vše bude vysvětlované velmi prakticky, s konkrétními příklady na vás samotných a příklady ze života.

Po večeři všem přihlášeným přečtu vrozenou konstituci pulzovou diagnostikou. 

V neděli budeme pokračovat vašimi otázkami a praktickými radami k harmonizaci zdraví.

  • Vegetariánské stravování a pitný režim jsou zajištěné po celou dobu konání kurzu, dáme si společně sobotní oběd, sladkou svačinku a večeři. V neděli společně posnídáme a poté si dáme nedělní oběd.
  • Vycházíme vstříc vašim dietním omezením, jen nám je dejte dopředu vědět!
  • Na kurzu je možné přespat ve společné meditační místnosti na matracích ve vlastních spacácích za 200,- Kč / noc. 
Přihlásit se