ING. KATEŘINA HALAMOVÁ, PH.D. (*1981)

 

Jmenuji se Kateřina Halamová, jsem vystudovaná ekoložka (Ing.), etnobotanička (Ph.D.) a nutriční terapeutka (spec. diplom). 

Vzdělávám všechny, kdo se zajímají o výživu, tedy jak laickou, tak i odbornou veřejnost, kuchaře a kuchařky ze školních jídelen a jiných stravovacích provozů, jak vařit chutná a plnohodnotná zejména rostlinná jídla. 

Své poznatky o výživě podávám tak, že jsou srozumitelné pro každého. Propojuji moderní pohledy a poznatky o výživě s tisíciletými znalostmi východu. Sama na sobě jsem vyzkoušela mnohé a ze svých zkušeností vycházím.

LEKTORUJI PRO:

Screen Shot 2018-08-07 at 20.17.57Jsem lektorkou

Mým cílem je umožnit lidem zdravě se stravovat a díky tomu se cítit dobře. Zajímá mne výživa člověka v širších souvislostech. Učím o výživě s přesahem a vysvětluji, jak se bez dogmat a manipulací rozientovat v rozporuplných výživových doporučení a najít si svou vlastní cestu. Studuji různé přístupy k lidskému zdraví postavené na změně jídelníčku. Strava je totiž našim lékem.

Kurzy vaření jsem vedle partnerských projektů a stovek soukromých kurzů vedla například pro:

 • kuchaře Krajské nemocnice Liberec
 • menzu Technické Univerzity v Liberci
 • odbor školství Jablonce n/N (pro kuchařky ŠJ) 
 • různé základní a mateřské školy v ČR
 • menzy Karlovy Univerzity v Praze
 • zaměstnance Nestlé (projekt Wellnessia)
 • kuchaře vývařovny 2N Telematika (projekt Wellnessia)
 • pestré publikum v Mexiku, region Guadalajara

Přednáším na pozvání pro různé cílové skupiny, např.:

 • ředitele kolejí a menz ČR
 • klienty Scincare Liberec
 • festival Pro zdraví Rumburk
 • Greenfest - Ekofestival Liberec 
 • žáky prvního a druhého stupně Jičín
 • zaměstnance domova seniorů Domov Rožďalovice
 • pedagogy a kuchaře ŠJ mateřských a základních škol Libereckého kraje v rámci projektu Zdravá výživa a škola (realizace 2010-2012)
 • klienty Občanského sdružení Drak Liberec

Letem nasbírané zkušenosti se odrážejí v mých receptech a postupech s důrazem na jednoduchost a zdraví. Recepty ladím tak, aby byly maximálně jednoduché, chutné a zdravé. A aby v nich zároveň převládala lokálnost a sezónnost.  

SPOLUPRACUJI S:


Doporučuji jejich produkty, sama je využívám a stojím si za jejich kvalitou:

______________________________________________________________________________________

České Ghíčko

GHÍ (přepuštěné máslo) je dle mého názoru a vlastní zkušenosti ten nejkvalitnější tuk, na kterém se skvěle vaří, jídlo na něm uvařené mnohem lépe chutná, nepřipaluje se, zlepšuje trávení, vyživuje do hloubky a je ideálním nosičem léčivých vlastností koření, které na něm restuji. Na svých kurzech vaření a v mé kuchyni se bez něj neobejdu. Nejkvalitnější GHÍ na trhu má firma České ghíčko.

Kupuji rovnou kilová balení v BIO kvalitě od krav pasených na trávě, což je ta nejlepší kvalita, co lze u nás najít. Máslo od spokojených krav pasených na trávě (tzv. fedgrass) je mnohem výživnější a na vitamíny a jiné stopové prvky plnější, než máslo z mléka od krav konvenčně ustájených. Pro své klienty jsem vyjednala speciální slevu 15% na nákup veškerých produktů. Využijte těchto odkazů na jejich eshop a v košíku nezapomeňte vyplnit slevový kód "katerinavari". 

728x90-1532953562.png

______________________________________________________________________________________

Wild&Coco

Kokosová dužina a kokosová panenská voda jsou další produkty vysoké kvality, které využívám při přípravě fermentovaného kokosového jogurtu. Firma Wild&Coco má bezkonkurenční kvalitu, nejlepší na trhu a proto jejich výrobky vřele doporučuji. Kupovat si můžete rovnou jejich lahodný jogurt Yoguard, nebo si ho vyrábět doma sami s vlastními probiotiky té nejvyšší kvality.

Využijte následující slevové kódy: 

"KATERINAVARISKOKOSEM" je sleva 7% pro nákup všech produktů.

Pokud máte zájem zapojit se do kokosového detoxu, za vyplnění dárkového kódu "DETOXSKATERINOU", dostanete jako dárek 1L Yoguardu ULTRA. 


               57101691_10216403874303317_6308349820067119104_n57038388_10216403871343243_3221616241009491968_n56968280_10216403874223315_6670566191917957120_n______________________________________________________________________________________

 

Lucie Zaki

Marketing je pro mě věda, kterou jsem léta letoucí neuměla uchopit, až jsem potkala Lucii Zaki, která se zabývá marketingovou komunikací a vytvářením komunit. Srozumitelně mi vysvětlila, co je a co není důležité, na co se mám zaměřit a co klidně nechat jít. Pomohla mi vytvořit mojí značku KATEŘINA VAŘÍ a konkrétně poradila s tvorbou webu. Nadále mi radí, jak komunikovat se mými zákazníky – zájemci o  kurzy. Buduje mojí skupinu fanoušků, navrhuje akce, občas něco vyfotí, doporučuje mailing a další komunikační kanály …a stále mě inspiruje a pomáhá držet ten správný směr. Takže ať už jste začínající firma či progresivní podnik, věřím, že Vám Lucie má hodně co nabídnout a spolupráce s ní se vyplatí!

______________________________________________________________________________________

Statek u Macháčků

Jestli chcete vařit opravdu dobré jídlo, chce to opravdu dobré suroviny. Na Statku u Macháčků pěstují tu nejlepší zeleninu v okolí. Předplatné bedýnek pro rok 2019 si můžete objednat zde.

______________________________________________________________________________________

Po řadu let jsem měla možnost žít a pracovat přes Sibiř po Jižní Ameriku v nejrůznějších koutech světa, kde jsem se vždy nechala inspirovat místními zvyky a tradicemi ve stolování a používáním nejrůznějších bylin, zelenin a koření, čehož dnes bohatě používám v každodenní přípravě jídel.

Screen shot 2014-04-06 at 9.50.53 AM

Logo-IAIM-300x276-300x276

 

Vedle výživy a vaření je mou vášní vyživující a léčivý dotek. Jako mezinárodní trenérka programu MASÁŽE VE ŠKOLÁCH (Učíme se respektu) předávám tuto metodu mezi širokou i pedagogickou veřejnost již od roku 2012. Více o programu a důležitosti doteku v lidském životě naleznete na stránkách Asociace MISA ČR www.misa-cz.com.

 

V České republice zároveň organizuji instruktorské kurzy Masáží kojenců IAIM pod vedením úžasné lektorky Sylvie Hétu z Kanady. Bližší informace o masážích kojenců dle Mezinárodní asociace masáží kojenců IAIM naleznete na www.iaim.cz, nabídku kurzů najdete na http://misa-cz.com/certifikovane-kurzy/certifikovany-kurz-masaze-kojencu/.