Kurzy vaření

  • Chcete se naučit vařit zdravě, chutně a jednoduše?

  • Chcete zábavnou formou pochopit základní výživové souvislosti, bez dogmat a zbytečných složitostí?

  • Chcete ochutnat, jak může být vegetariánská a veganská kuchyně pestrá, chutná a zároveň plnohodnotně vyživující a zdravá?

  • Rádi byste poznali nové možnosti, kde nakupovat suroviny s méně obaly a za výhodnější ceny?

  • Chcete se bavit, vzdělávat, poznat nové lidi a zároveň dobře najíst?

Zážitková forma, kterou kurzy vaření nabízí jsou dle mého názoru tou nejvhodnější cestou, jak se novým postupům v kuchyni naučit, zdravou výživu prakticky uchopit a správně vše zařadit do svého života. Sama jsem jsem na kurzech vaření nejvíce naučila a dnes to s láskou předávám dál. 

Na kurzech společně vaříme a všechny pokrmy ochutnáváme. Každý má možnost se volitelně zapojit do přípravy pokrmů (čištění, krájení, míchání, smažení, ...), důležité informace, kroky a postupy vždy s důrazem komentuji. Pro potřebné dovednosti a chmaty dostávají všichni prostor k osahání a pro úplné začátečníky neustále opakuji základní poznatky, které se již mnohým mohou zdát naprosto přirozené. Opakování je matkou moudrosti!

Největší devízou praktických kurzů je možnost všechny pokrmy rovnou ochutnat a vidět práci kuchaře s dochucováním pokrmů. To bývá totiž často kamenem úrazu většiny samouků, kteří se "bojí" a vůbec netuší, jak plnou a bohatou chuť zdravých pokrmů lze vykouzlit.