Výživa na podzim

Podzim je specifický svou pošmourností, suchostí a úbytkem energie. Příroda nám proto nabízí spoustu výživných plodů, jako jsou dýně a ořechy. Poďte se naučit, jak toto náročné období ustát v klidu a rovnováze!

Nový kurz vycházející ze série cyklu Vaření podle ročních období inspirovaný Tradiční čínskou dietetikou a Ájurvédou. Naučíte se, jak tyto moudré a komplexní nauky přistupují k přirozenosti fungování přírody a jak to promítnout do svého jídleníčku a denních rituálů. 

Dozvíte se spoustu výživových informací, důležitých souvislostí a hlavně osobně vyzkoušíte řadu praktických ukázek a ochutnávek. 

apple-1122537_960_720 

 

Podzim, období váty či kovu. Dle ájurvédy a čínské medicíny je to velmi náročný čas a jeho kvality suchosti, chladu, větru a lehkosti je důležité vyrovnávat odpovídajícími přístupy, abychom neztráceli sílu a byli odolní proti nemocem a nachlazení.

Co si společně uvaříme, ukážeme, vysvětlíme:

 • spoustu receptů z podzimní zeleniny, obilovin, semínek a ořechů
 • výživňoučké a hladivé polévky, omáčky a zahřívací pokrmy
 • které obiloviny jsou pro toto období vhodné
 • jak vhodně na mléčné výrobky
 • jak zdravě "promazávat" vnitřně i zevně
 • jak posilovat svou imunitu
 • jak v tomto náročném období čelit stresu
 • jak na nespavost
 • jak na suchou pokožku, vypadávání vlasů a zácpu

Pro koho je kurz vhodný

 • všechny zdravě i nezdravě se stravující, 
 • vegetariány, vegany, bezlepkáře, kuchaře, výživové terapeuty
 • všechny, kdo chtějí pochopit hlubší souvislosti přirozeného fungování ročních cyklů odrážejících se v našich životech a zdraví
 • všechny, kteří se chtějí naučit spoustu nových principů a receptů

Vysvětlíme si principy energetického působení váty, která nás v tomto vátovém věku velmi ovlivňuje a je velmi žádané ji správným způsobem začít vyvažovat. Protože váta a její nerovnováhy, to je na 80% zdravotních komplikací, se kterými se běžně potýkáme.

Termín a cena 

termín čas místo konání cena

04. 11. 2020
17:00 - 21:00
Praha
1 800 Kč
Jana Soumarová

Ahoj holky,

byla jsem u Káťi na kurzu vaření podle ročních období. Inspiruje se tradiční čínskou medicínou. Jídla jsou fakt rychlá, zdravá a k tomu všemu fakt mňamkózní! A navíc Káťa je přirozená, na nic si nehraje, je vidět, že tomu fakt rozumí a hlavně jí to opravdu baví. Vy víte, že normálně tyhle maily neposílám, ale Káťu chci podpořit, protože jí mám ráda a vás taky. Tak jestli chcete zhubnout do plavek, nechcete trávit hodiny v kuchyni, chcete vařit zdravě a ještě být u svých nejbližších za kuchařské hvězdy, mrkněte: https://www.katerinavari.cz/prehled-kurzu/
 
Mějte se krásně a hlavně Vám přeju pevný zdraví! A snad brzy ahoooj! Janina
 
 

Jana Soumarová

Petra Joklová

Káťa je profesionálka s talentem přirozeně a nedogmaticky předávat znalosti a dovednosti srozumitelným způsobem. Atmosféra je tak na všech kurzech uvolněná a přátelská. A zdravá výživa tak, jak ji Káťa předává, respektuje lidské tělo po fyzické a psychické rovině a je základem pro šťastný a zdravý život. Doporučuji tento cyklus všem. Může to otevřít nový životní směr, rozšířit vědomí každého z nás. Káťa je výborná lektorka s přirozeným vystupováním. Vaření je živé, energické, pozitivní a plné pohybu a předávání informací.

Petra Joklová