Výživa na podzim

Podzim je specifický svou pošmourností, suchostí a úbytkem energie. Příroda nám proto nabízí spoustu výživných plodů, jako jsou dýně a ořechy. Poďte se naučit, jak toto náročné období ustát v klidu a rovnováze!

Nový kurz vycházející ze série cyklu Vaření podle ročních období inspirovaný Tradiční čínskou dietetikou a Ájurvédou. Naučíte se, jak tyto moudré a komplexní nauky přistupují k přirozenosti fungování přírody a jak to promítnout do svého jídleníčku a denních rituálů. 

Dozvíte se spoustu výživových informací, důležitých souvislostí a hlavně osobně vyzkoušíte řadu praktických ukázek a ochutnávek. 

apple-1122537_960_720 

 

Podzim, období váty či kovu. Dle ájurvédy a čínské medicíny je to velmi náročný čas a jeho kvality suchosti, chladu, větru a lehkosti je důležité vyrovnávat odpovídajícími přístupy, abychom neztráceli sílu a byli odolní proti nemocem a nachlazení.

Co si společně uvaříme, ukážeme, vysvětlíme:

 • spoustu receptů z podzimní zeleniny, obilovin, semínek a ořechů
 • výživňoučké a hladivé polévky, omáčky a zahřívací pokrmy
 • které obiloviny jsou pro toto období vhodné
 • jak vhodně na mléčné výrobky
 • jak zdravě "promazávat" vnitřně i zevně
 • jak posilovat svou imunitu
 • jak v tomto náročném období čelit stresu
 • jak na nespavost
 • jak na suchou pokožku, vypadávání vlasů a zácpu

Pro koho je kurz vhodný

 • všechny zdravě i nezdravě se stravující, 
 • vegetariány, vegany, bezlepkáře, kuchaře, výživové terapeuty
 • všechny, kdo chtějí pochopit hlubší souvislosti přirozeného fungování ročních cyklů odrážejících se v našich životech a zdraví
 • všechny, kteří se chtějí naučit spoustu nových principů a receptů

Vysvětlíme si principy energetického působení váty, která nás v tomto vátovém věku velmi ovlivňuje a je velmi žádané ji správným způsobem začít vyvažovat. Protože váta a její nerovnováhy, to je na 80% zdravotních komplikací, se kterými se běžně potýkáme.

Termín a cena 

Hanka :)

Moc děkuji za nádherný týden mého života strávený s úžasnými lidmi. Tvé informace mi mnohé vysvětlily a otevřely mi nové možnosti. Těším se do dalšího života :)  Naučila jsem se tolik o sobě samé. Ubytování bylo pro mne v souladu s tématem kurzu. Moc se mi líbila pestrost, přirozený vývoj, dostatek informací v daném čase, prostředí. 

Naučila jsem se chápat důležitost mé momentální situace ve vztahu mysl - dóša. Kurz zcela předčil má očekávání. Všechna podstatná info mám ve skriptech a navíc to co jsi sdílela se všemi, velmi vyčerpávající.

Stravování mi také vyhovovalo. Měla jsem možnost pocítit účinek stravy v návaznosti na mé určení konstituce a na účinek mysli. Úžasné. Skvělý projekt Kačenko.

Hanka :)

Eva Hortová

Děkuji za krásný týden plný nového. Pro mě je to možnost nového - lepšího začátku, abych byla spokojenější a zdravější. Děkuji za Tvojí srdečnost, lidskost a nadšení. Ráda jsem Tě a všechny okolo poznala. Jste skvělý tým!

Líbil se mi celý kurz, vaření, spousta nových informací, poradentství a taky lidé, kteří Ti pomáhají tvořit zázemí a ostatní kurzisti ... Zcela předčil mé očekávání ....Cvičení, klid, harmonie ... Jediné, k čemu mám výhrady je proleželá matrace :) Naučila jsem se přemýšlet o jídle, o tom, co jím a jak, o tom, jak si uspořádat režim v jídle i životě, cvičení, jak si vážit sama sebe, mít se ráda, pečovat o sebe ...

 

Eva Hortová