Velká jarní očista – online výzva

Pojďme společně projít masopostním časem a dopřejme si jemnou a bezpečnou jarní očistu organismu.

Šest nedělí před Velikonoci představuje postní období a zároveň nejideálnější čas pro přirozenou detoxikaci organismu v roce. Na jaře příroda obrací svůj energetický tok a pro očistu začíná ten nejpřirozenější čas.

Pojďme společně projít tímto časem, pod odborným vedením a v síle vzájemného sdílení a podpory celé skupiny. 3 x týdně ode mne dostanete videa, podklady, informace, recepty, návody a také úkoly, které vás budou udržovat v žádané aktivitě, celkem 21 příspěvků během 48 společně sdílených dní.  

 

Jarní očista - FB příspěvek

 

 • Chcete zhubnout?
 • Chcete vyčistit své tělo od nahromaděných toxinů a ámy?
 • Chcete vyčistit váš trávicí trakt, nastartovat trávení a zbavit se chronických problémů?
 • Chcete nakopnout vaši imunitu, očistit organismus, ale bezpečně a bez negativných následků?
 • Chcete už projednou změnit váš jídelníček a začít jíst lépe?
 • Chcete obohatit svůj jarní jídelníček o bohatou škálu důležitých potravin a pokrmů z nich?
 • Chcete se zbavit své závislosti na sladkém a pečivu?
 • Chcete omezit živočišné bílkoviny?
 • Chcete se dozvědět, jak na půst pohlíží TČM a ájurvéda?
 • Chcete se naučit tento regenerační a očistný nástroj pro život a kdykoli bude třeba ho moci použít?

Očisty s sebou nesou svá rizika a dají se uchopit různými směry. Jsou dnes velmi oblíbené, ale málokdo ví, jak moc si přílišnou, na sílu prodělanou očistou může ublížit. Jaro je ideálním obdobím v celém roce pro očistu. Nesmí však být drastická. Půjdeme na to jemně a s ohledem na vaší konstituci a možnosti.

Na kurzu se dozvíte všechny důležité informace o možnostech půstů a očist, o jejich rizicích vč. praktických návodů a receptů, jak očistou projít.

Vedle toho se naučíte, jak vypadá jarní jídelníček, co ho definuje, jak na jarní klíčení, divokou zeleninu a odlehčenou veganskou očistnou stravu. 

Co se během 46denního kurzu dozvíte

Dozvíte se celou řadu důležitých informací (budeme na ně mít totiž spoustu času :)

 • různé způsoby očist, půstů a detoxů
 • praktické návody a jídelníčky
 • rizika půstů, očist, detoxikací a různých diet a jak je rozpoznat hned v průběhu
 • jak si nastavit svůj očistný režim, co je zásadní pro správně provedenou očistu
 • pro koho jsou půsty nevhodné a jako míru očisty si nastavit 
 • recepty a návody na očistné pokrmy a nápoje
 • vhodné potraviny, byliny, koření a postupy pro očistu
 • zásady správně provedené očisty
 • co patří a co nepatří do očistného jídelníčku
 • výživa na jaře, jarní jídelníček a každodenní sebepéče a rituály podporující očistu organismu
 • pohybová aktivita pro podporu očisty organismu

Co tento online kurz nabízí

 • sdílení ve skupině přináší obrovskou sílu a motivaci, která vás může při vystupování ze své komfortní zóny (čímž očista rozhodně je) velmi podpořit
 • odborné vedení a možnost každý den sdílet a doptat se na potřebné informace
 • vzájemnou inspiraci a sdílení osobních zkušeností
 • posílenou motivaci a "pošťuchování" formou domácích úkolů

Pro koho je kurz vhodný

 • všechny zdravě i nezdravě půstující se zájmem o očistu a detoxikaci 
 • pro všechny, kdo chtějí zhubnout
 • pro všechny, které trápí různé zdravotní problémy, zejm. chronického rázu
 • pro vegetariány, vegany, masožravce, bezlepkáře a jiné dietáře
 • všechny, kdo si chce užít společný masopostní čas nad moudrostí ájurvédy a dalších holistických nauk
 • všechny, kteří se chtějí vyvarovat rizik špatně provedených očist a půstů a dopřát svému tělu jemnou a bezpečnou očistu

Jak to bude vypadat v praxi?

Masopostní období začíná sice Popeleční středou 17. února 2021, ale my zahájíme kurz symbolicky na Nový čínský rok 12. února 2021 prvním úvodním videem. Kurz zakončíme 31. března, pár dní před Velikonocemi, živým webinářem.

Čeká nás tedy společných 6 týdnů, kterými vás budu provázet očistným procesem skrze 21 informativních videí, doprovodných příspěvků, domácích úkolů a sdílení ve skupině.

Toto je opravdu obrovský prostor pro to udělat v životě a svém zdraví zásadní změnu! Pojďme toho využít a nechat se svést na společné vlně inspirace!

 • budeme se setkávat v uzavřené FB skupině (link dostanete emailem před spuštěním kurzu), kam budu vkládat všechna videa, přílohy a kde budeme společně sdílet úkoly, otázky, odpovědi a jakékoli jiné podněty
 • 3 x týdně (pondělí, středa a pátek) dostanete vždy ráno nové informace formou příspěvků, videí a návodů
 • na splnění úkolů budete mít vždy dva-tři dny (dle náročnosti úkolu), ale je to samozřejmě volitelné a jen na vás, jak moc do hloubky se budete chtít do aktivit zapojit!
 • kdo splní všechny úkoly půjde do slosování o mé další živé a budoucí online kurzy
 • během celého kurzu bude ve skupině spousta prostoru pro sdílení a výměnu informací
 • přístup k materiálům ve skupině budete mít doživotní, aneb co bude FB fungovat

Pojďte se seznámit s dnes velmi oblíbenými půsty a očistami pohledem moudré matky všech nauk ájurvédy, čínské medicíny a mnohaleté osobní zkušenosti. 

Seznámím vás s různými formami očistných režimů, půstů a detoxů. Nasadíme zdravé standardy masopostního jarního jídelníčku, do kterého si každý z vás, dle svých možností budete zařazovat hlubší očistné procesy. Každý dle svých možností a svého rytmu budete mít podporu celé skupiny projít na míru mířenou očistou trávicího traktu a organismu.

Termín a cena 

Před zahájením kurzu vám pošlu odkaz na přihlášení do FB skupiny, kde bude kurz probíhat. Nutností pro možnost projít kurzem je mít účet na Facebooku, pokud ho nemáte, můžete si založit anonymní FB účet bez fotky jen pro tento kurz :)

Událost na FB naleznete zde.

Mirka Bartoňová

Online kurz s Káťou byl super. Jsem vděčná za vedení a pravidelné domácí úkoly. Donutilo mě to do akce a zároveň jsem ráda nahlédla, jak to mají ostatní.

Káťa je normální :-) Chápe, že žijeme v časoprostorových souvislostech. Není urputná, ale nabídne vám vstřícně způsob, jak se sebou pracovat. A to pohled praxí podložený.

Určitě z jejího kurzu nebudete odcházet zdeptaní, že nejste dost dobří, protože se o sebe nestaráte. Nebo přesvědčení, že vám cpe nějakou východní mystiku, která sem nepatří. Naopak - udělá maximum, abyste si odnesli konkrétní a hlavně realizovatelné podněty, jak o sebe lépe pečovat.

Mirka Bartoňová

Ester Fejfarová

Mám raději živé kurzy. Dlouho jsem váhala, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem se na tento týdenní online přihlásila. 

Kurz byl pro me velmi obohacujici a prinesl vsechny kyzene zmeny. Byl necim, co jiz dlouhou dobu hledam a byl konecne tim kouskem, ktery zapada do me skladanky. Ohen v nas jako ukazatel radosti zivota. Vyziva nas samych z celostniho pohledu. Cenim si pozvolneho plynuleho predavani informaci a ukolu tak, aby byly splnitelne a uchopitelne.

Úžasný celostní pohled a přístup!

Ester Fejfarová

Martina Ctiborová

Milá Katuš, předně a ještě jednou díky za skvělý online kurz. Co se mi na něm líbilo nejvíce, bylo paradoxně to, co ty hodnotíš tak kriticky, dle mého názoru zbytečně. Jde o Tvá videa! Máš velmi příjemný hlas a Tvuj výklad byl srozumitelný a pochopitelný. Vše navazovalo a zapadalo do jedno smysluplného celku:-)

Dokážeš téma výživy podat tak, že přestává být vědou...a to je to, čeho si obzvlášť cením.  K tomu navíc nejsi ortodoxní, jsi otevřená, nediktuješ, doporučuješ:-) Jsi jednička! Moc děkuju!

Martina Ctiborová

Marcela Hlavová

Z online kurzu s Káťou jsem nadšená, byl srozumitelný, akční, šel rovnou k věci, spoustu věcí jsem v rámci něj začala dělat a stále dělám. Jsem velmi spokojená a každý si na Káti kurzech najde to své, ať už se chcete aktivně zapojovat či jen vzdělávat. 

Kačí děkuji moc za úžasné úkoly, srozumitelně podané informace a předanou dovednost umět vše patřičně využít.

Marcela Hlavová

Vedle spousty informací "ochutnáte" pokrmy vhodné pro očistný režim. Pochopíte důležité principy, co jarní energie přináší a co očistné režimy vyžadují a co je si třeba hlídat. Mnozí praktikují drastické očisty, které mají negativní dopad na zdraví a vnitřní sílu organismu. Někde jsou na místě, někde škodí. Očista se dá dělat i jemnějšími způsoby a zde pochopíte co zrovna pro vás je vhodné a jak na to, správně, bez rizika. 

Hanka :)

Moc děkuji za nádherný týden mého života strávený s úžasnými lidmi. Tvé informace mi mnohé vysvětlily a otevřely mi nové možnosti. Těším se do dalšího života :)  Naučila jsem se tolik o sobě samé. Ubytování bylo pro mne v souladu s tématem kurzu. Moc se mi líbila pestrost, přirozený vývoj, dostatek informací v daném čase, prostředí. 

Naučila jsem se chápat důležitost mé momentální situace ve vztahu mysl - dóša. Kurz zcela předčil má očekávání. Všechna podstatná info mám ve skriptech a navíc to co jsi sdílela se všemi, velmi vyčerpávající.

Stravování mi také vyhovovalo. Měla jsem možnost pocítit účinek stravy v návaznosti na mé určení konstituce a na účinek mysli. Úžasné. Skvělý projekt Kačenko.

Hanka :)

Eva Hortová

Děkuji za krásný týden plný nového. Pro mě je to možnost nového - lepšího začátku, abych byla spokojenější a zdravější. Děkuji za Tvojí srdečnost, lidskost a nadšení. Ráda jsem Tě a všechny okolo poznala. Jste skvělý tým!

Líbil se mi celý kurz, vaření, spousta nových informací, poradentství a taky lidé, kteří Ti pomáhají tvořit zázemí a ostatní kurzisti ... Zcela předčil mé očekávání ....Cvičení, klid, harmonie ... Jediné, k čemu mám výhrady je proleželá matrace :) Naučila jsem se přemýšlet o jídle, o tom, co jím a jak, o tom, jak si uspořádat režim v jídle i životě, cvičení, jak si vážit sama sebe, mít se ráda, pečovat o sebe ...

 

Eva Hortová