Podzim s Kateřinou

Kurz o podzimní výživě a sebepéči v širších  souvislostech. 

  PODZIM JE SPECIFICKÝ SVOU POŠMOURNOSTÍ, SUCHOSTÍ A ÚBYTKEM ENERGIE. POĎTE SE NAUČIT, JAK TOTO NÁROČNÉ OBDOBÍ USTÁT V KLIDU A ROVNOVÁZE A INSPIROVAT SE PŘÍSTUPY ÁJURVÉDY A TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY.

  • Chcete zdravě jíst v souladu s ročním obdobím?
  • Chcete obohatit svůj podzimní jídelníček o nové, zdravé a rychlé pokrmy? 
  • Chcete se dozvědět, jak na výživu na podzim pohlíží TČM a ájurvéda?
  • Chcete se naučit efektivně harmonizovat svou vátovou nerovnováhu?
  • Chcete udržitelně a přirozeně pečovat o své tělo, vlasy, klouby a pokožku?
  • Chcete projít jemnou bezpečnou podzimní očistou a zhubnout nadbytečné kilogramy?
  • Chcete prožít podzim a zimu bez nemocí a v plné síle?
  • Chcete mít kvalitní spánek?
  • Chcete vědět, jak nejlépe posílit své trávení a zbavit se řady trávicích problémů?
  • Chcete posílit svůj imunitní systém?
  • Chcete se zbavit nežádoucích závislostí na sladkém a jiných nezdravých šmakuládách?

  Na podzim počasí obrací svůj směr, začíná převažovat chlad, proměnlivo a větrno. Tato změna nás velmi silně ovlivňuje. Dle ájurvédy a čínské medicíny je to velmi náročný čas a jeho kvality suchosti, chladu, větru a lehkosti je důležité vyrovnávat odpovídajícími přístupy, abychom neztráceli sílu a byli odolní vůči nemocem a nachlazení. 

  V tomto období je velmi žádoucí věnovat zvýšenou pozornost dostatečné výživě, teplým jídlům, hýčkání svého těla teplými oleji a celkového zpomalení. Období podzimu bývá i nejnáročnější z pohledu roztěkané psychiky, kterou budeme po ájurvédsku stabilizovat, protože vyrovnaný psychický stav je základem pevného zdraví. Zároveň, kdo to potřebuje, nastává druhý vhodný čas v roce pro jemnou podzimní očistu, při které můžeme zahodit vše nepotřebné, účinně zhubnout, rozhořet své trávení a posílit imunitu.

  Pojďte vstoupit do facebookové skupiny, kde skrze sdílení, vzdělávací videa a příspěvky získáte všechny důležité informace, které vás navedou na cestu nových stravovacích návyků, žádoucí sebepéče v chladných obdobích roku, spousty výživných receptů a udržitelné výživy.

  Na této cestě vám budu lektorem a průvodcem, který vypouští vzdělávací videa, inspirativní příspěvky a návody, reaguje na vaše každodenní dotazy a dává vám zpětnou vazbu na vaše "domácí úkoly".

  Tento kurz vychází ze série cyklu živých kurzů Vaření podle ročních období inspirovaný mými znalostmi a zkušenostmi s Ájurvédou a Tradiční čínskou dietetikou. Pokusím se vám předat své pochopení, jak tyto moudré a komplexní nauky přistupují k přirozenosti fungování přírody a jak to promítnout do svého jídleníčku a denních rituálů. 

  Dozvíte se spoustu výživových informací, důležitých souvislostí a hlavně osobně vyzkoušíte řadu praktických ukázek a ochutnávek. 

  Termín a cena 

  Kurz probíhá v uzavřené FB skupině. Je potřeba mít účet na Facebooku, pokud ho nemáte, můžete si založit anonymní FB účet bez fotky jen pro tento kurz.

  Událost na FB naleznete zde.

  Jaro a podzim, když v přírodě energie mění svůj směr jsou nejvhodnějšími obdobími pro očistu. V dnešní době jsou očisty a detoxy mezi lidmi velmi populární, ale mnohdy jsou velmi nevhodně uchopené a málokdo ví, jak moc si přílišnou, na sílu prodělanou očistou může ublížit. Každá očista znamená zásah do organismu a nese svá rizika a ne každý (ač očistu potřebuje) je připraven jí projít. Ájurvédské pojetí očisty, které předávám je jemné, s individuálním ohledem na vaší konstituci a možnosti a ve výsledku velmi účinné. 

  Na kurzu se dozvíte všechny důležité informace o možnostech podzimní očisty, o jejich rizicích vč. praktických návodů a receptů, jak touto očistou projít.

  Co se během kurzu dozvíte

  Dozvíte se celou řadu důležitých informací, na které budete mít dostatek času pro implementaci do praxe

  • výživa, sebepéče a rituály podporující vátovou rovnováhu na podzim
  • celotělová péče o pokožku, vlasy, klouby, ...
  • praktické návody na podzimní jídelníček
  • vhodné potraviny, byliny, koření a jejich použití
  • jak si nastavit jemnou podzimní očistu
  • zásadní body pro správně a udržitelně prováděné hubnutí
  • důležité body pro psychickou pohodu a poklidný spánek

  Co tento online kurz nabízí

  • sdílení ve skupině přináší obrovskou sílu a motivaci, která vás může při vystupování ze své komfortní zóny velmi podpořit
  • odborné vedení a možnost každý den sdílet a doptat se na potřebné informace
  • vzájemnou inspiraci a sdílení osobních zkušeností
  • posílenou motivaci a "pošťuchování" formou domácích úkolů

  Pro koho je kurz vhodný

  • všechny zdravě i nezdravě se stravující se zájmem o přirozené přenastavení stravovacích zvyklostí, díky kterým jednoduše zhubnete, aniž byste hladověli
  • pro všechny, kdo chtějí jíst zdravě chutně a jednoduše
  • pro všechny, které trápí různé zdravotní problémy, zejm. chronického rázu
  • pro vegetariány, vegany, masožravce, bezlepkáře a jiné dietáře
  • všechny, kdo si chce užít společný podzimní čas nad moudrostí ájurvédy a dalších holistických nauk

  Jak to bude vypadat v praxi?

  Kurz začne v pátek 1. října a bude probíhat celých 5 týdnů až do pátku 5. listopadu 2021.  

  Čeká nás tedy společných 5 týdnů, kterými vás budu provázet vzdělávacím a sebepoznávacím procesem skrze 5 informativních videí, desítky doprovodných příspěvků a receptů, 5 domácích úkolů a každodenní sdílení ve skupině.

  Ze zkušenosti z předchozích on-line kurzů vím, že je to unikátní prostor pro to udělat v životě a svém zdraví zásadní změnu! Pojďte toho využít a nechat se svést na společné vlně inspirace!

  • budeme se setkávat v uzavřené FB skupině (link dostanete emailem před spuštěním kurzu), kam budu vkládat všechna videa, přílohy a kde budeme společně sdílet úkoly, otázky, odpovědi a jakékoli jiné podněty
  • 1 x týdně dostanete nové video a domácí úkol na následující týden
  • plnění úkolů je samozřejmě volitelné a je jen na vás, jak moc do hloubky se budete chtít do aktivit zapojit!
  • během celého kurzu bude ve skupině spousta prostoru pro každodenní sdílení a výměnu informací
  • přístup k materiálům ve skupině budete mít napořád, aneb co bude FB fungovat. Akorát skupina bude od konce listopadu zarchivovaná, tedy nebude možnost do ní přidávat nové příspěvky. 
  • nicméně od toho existuje skupina Zdravě chutně jednoduše, ve které je již přes 4000 členů a kde se čile diskutuje a kde o výživě předávám pravidelně celoročně své zkušenosti

  Vzniká zde významný prostor pro to udělat v životě a svém zdraví zásadní změnu! Pojďte toho využít a nechat se svést na společné vlně inspirace!

  • pokud potřebujete už konečně udržitelně zhubnout, tady se vám to povede. Pochopíte základy, na kterých stojí ájurvéda, tisíciletá nauka o zdraví a životě a najednou vše půjde samo!
  Mirka Bartoňová

  Online kurz s Káťou byl super. Jsem vděčná za vedení a pravidelné domácí úkoly. Donutilo mě to do akce a zároveň jsem ráda nahlédla, jak to mají ostatní.

  Káťa je normální :-) Chápe, že žijeme v časoprostorových souvislostech. Není urputná, ale nabídne vám vstřícně způsob, jak se sebou pracovat. A to pohled praxí podložený.

  Určitě z jejího kurzu nebudete odcházet zdeptaní, že nejste dost dobří, protože se o sebe nestaráte. Nebo přesvědčení, že vám cpe nějakou východní mystiku, která sem nepatří. Naopak - udělá maximum, abyste si odnesli konkrétní a hlavně realizovatelné podněty, jak o sebe lépe pečovat.

  Mirka Bartoňová

  Ester Fejfarová

  Mám raději živé kurzy. Dlouho jsem váhala, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem se na tento týdenní online přihlásila. 

  Kurz byl pro me velmi obohacujici a prinesl vsechny kyzene zmeny. Byl necim, co jiz dlouhou dobu hledam a byl konecne tim kouskem, ktery zapada do me skladanky. Ohen v nas jako ukazatel radosti zivota. Vyziva nas samych z celostniho pohledu. Cenim si pozvolneho plynuleho predavani informaci a ukolu tak, aby byly splnitelne a uchopitelne.

  Úžasný celostní pohled a přístup!

  Ester Fejfarová

  Martina Ctiborová

  Milá Katuš, předně a ještě jednou díky za skvělý online kurz. Co se mi na něm líbilo nejvíce, bylo paradoxně to, co ty hodnotíš tak kriticky, dle mého názoru zbytečně. Jde o Tvá videa! Máš velmi příjemný hlas a Tvuj výklad byl srozumitelný a pochopitelný. Vše navazovalo a zapadalo do jedno smysluplného celku:-)

  Dokážeš téma výživy podat tak, že přestává být vědou...a to je to, čeho si obzvlášť cením.  K tomu navíc nejsi ortodoxní, jsi otevřená, nediktuješ, doporučuješ:-) Jsi jednička! Moc děkuju!

  Martina Ctiborová

  Marcela Hlavová

  Z online kurzu s Káťou jsem nadšená, byl srozumitelný, akční, šel rovnou k věci, spoustu věcí jsem v rámci něj začala dělat a stále dělám. Jsem velmi spokojená a každý si na Káti kurzech najde to své, ať už se chcete aktivně zapojovat či jen vzdělávat. 

  Kačí děkuji moc za úžasné úkoly, srozumitelně podané informace a předanou dovednost umět vše patřičně využít.

  Marcela Hlavová

  Hanka :)

  Moc děkuji za nádherný týden mého života strávený s úžasnými lidmi. Tvé informace mi mnohé vysvětlily a otevřely mi nové možnosti. Těším se do dalšího života :)  Naučila jsem se tolik o sobě samé. Ubytování bylo pro mne v souladu s tématem kurzu. Moc se mi líbila pestrost, přirozený vývoj, dostatek informací v daném čase, prostředí. 

  Naučila jsem se chápat důležitost mé momentální situace ve vztahu mysl - dóša. Kurz zcela předčil má očekávání. Všechna podstatná info mám ve skriptech a navíc to co jsi sdílela se všemi, velmi vyčerpávající.

  Stravování mi také vyhovovalo. Měla jsem možnost pocítit účinek stravy v návaznosti na mé určení konstituce a na účinek mysli. Úžasné. Skvělý projekt Kačenko.

  Hanka :)

  Eva Hortová

  Děkuji za krásný týden plný nového. Pro mě je to možnost nového - lepšího začátku, abych byla spokojenější a zdravější. Děkuji za Tvojí srdečnost, lidskost a nadšení. Ráda jsem Tě a všechny okolo poznala. Jste skvělý tým!

  Líbil se mi celý kurz, vaření, spousta nových informací, poradentství a taky lidé, kteří Ti pomáhají tvořit zázemí a ostatní kurzisti ... Zcela předčil mé očekávání ....Cvičení, klid, harmonie ... Jediné, k čemu mám výhrady je proleželá matrace :) Naučila jsem se přemýšlet o jídle, o tom, co jím a jak, o tom, jak si uspořádat režim v jídle i životě, cvičení, jak si vážit sama sebe, mít se ráda, pečovat o sebe ...

   

  Eva Hortová