Mindfulness s ájurvédou na moři

Jedinečná plavba po moři, dovolená na které vyladíme své nervové systémy, fyzickou i psychickou stránku díky mindfulness, ájurvédě a skvělé partě lidí*

Plavba a moře samo o sobě je silně vylaďujícím prvkem, k tomu budeme mít ještě dvě ladičky na naše těla i duše:

Mindfulness: umění bytí v přítomné okamžiku, tady a teď

Budeme ho rozvíjet skrze pravidelné formální i neformální praxe, jemné všímavé cvičení, práci s nervovým systémem a dechem, meditaci, rozvíjení vnitřního laskavého pozorovatele, zábavné techniky, díky kterým si ukážeme jak se vymanit s kolotoče myšlenek a automatických reakcí.

Ájurvéda: umění poznat přirozenost svého těla a nastolit v sobě rovnováhu

Ájurvéda je všeobsahující vědou o životě. Učí nás skrze univerzální energetické principy pochopit přirozenost svého těla a jeho rovnovážné, i nerovnovážné stavy a tajemství jejich harmonizace. Během plavby se s Kateřinou naučíte, jak ve vás tyto energetické principy Váta, Pitta a Kapha fungují, skrze pulzovou diagnostiku se dozvíte vaší vrozenou konstituci a jak jednoduchou úpravou jídelníčku a sebepéče harmonizovat své zdraví. 

KAPITÁNOVO HLÁŠENÍ:

Podnikneme úchvatnou plavbu na jachtě a zamáváme chorvatským břehům z lodi. Celé chorvatské pobřeží je tvořeno stovkami ostrovů, které patří k těm nejkrásnějším místům pro plavbu lodí. Mezi ostrovy a zátokami jsou většinou malé vzdálenosti, můžeme tak pohodlně doplout, kamkoliv budeme chtít. 

Vydáme se na dobrodružnou plavbu, zažijeme svobodu na moři a budeme objevovat každý den nová místa. Vykoupeme se v těch nejkrásnějších zátokách s křišťálově čistou vodou a budeme si i užívat opalování na palubě jachty. Pokud budeme chtít, můžeme společně podstoupit i noční přeplavbu, kde nás budou navigovat pouze hvězdy a nespočet majáků.

Plutí na jachtě v Chorvatsku bývá obvykle velmi klidné a vybízí tak k meditaci při pohledu do nekonečných modrých obzorů. V létě mohou přijít krátké větrné bouře nebo i typická bóra. Větry však netrvají dlouho a rychle přejdou. I proto se však doporučuje si na loď vzít vedle plavek nepromokavé oblečení a pevnější obuv (na palubě jsou různá lana a úchyty, stejně tak některé chorvatské pláže bývají kamenité s mořskými ježky). 

Pokud nám bude počasí přát, budu se s vámi co nejvíce snažit plachtit mimo civilizaci a maríny a budeme spát „na divoko“ na kotvě v zátoce.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Termín: pro celou akci si vyhraďte již od 23. 6. - 2.7. 2023. Samotná plavba bude od soboty 24.6 do soboty 1.7. 2023

Místo: Chorvatsko - moře (bližší info budou upřesněny podle místa nalodění)

S kým: Kasia Korda (http://www.mindfullife.cz/kasia-cv/) a její muž Mára, Kateřina Halamová a její kapitán Sandyr Chaloupka

V malé skupince max. 8 účastníků

Stravování: Na lodi si společně vaříme jednoduchá letní jídla.

Samozřejmě nás čeká i nějaké to vylodění v místní restauraci, kde si budeme moci pochutnat na mísních dobrotách a darech moře.

Ubytování: Na lodi se spí v kajutách po dvojicích. 

Co ssebou: Doporučený seznam věcí bude doplněn účastníkům po přihlášení. 

Doprava: Vlastní nebo je možnost se na místo nalodění dopravit s organizačním týmem - bude upřesněno.

Přihlašování přes email: halamova.katerina@gmail.com

Cena: 25.000,- Kč (lektorné, plavba, ubytování na lodi, strava)

Zálohu po potvrzení volného místa 12.500,- Kč nebo rovnou celou částku uhraďte na účet 107-574330287 / 0100