Indická kuchyně III. – V SOULADU S ROČNÍM OBDOBÍM

Další pokračování kurzu indické kuchyně s opět novými recepty a praktickou aplikací ájurvédských principů do života. 

Miluju indickou kuchyni a ayurvédské principy, které si našly nenahraditelné místo v mém životě. Praktikuji je již řadu let a spousta indických receptů v mé kuchyni naprosto zdomácněla.

Roční období na nás má silný vliv a je opravdu výhodné  negativní vlivy těchto změn zmírňovat prozíravými úpravami ve stravování a životním stylu. Na tomto kurzu si ukážeme a vysvětlíme, jak na to!

Kurz je koncipovaný jak pro nováčky, tak pokročilé. Budeme volně navazovat na kurz Indické kuchyně I a II. Vařit budeme opět úplně nové recepty, které si věřím opět zamilujete. Tentokrát se zaměříme na jednotlivé dóši během roku a jejich hlubší pochopení. Váta dominuje podzimu a zimě, kapha jaru a pitta létu. 

Prakticky si ukážeme, jak se na ně připravit, jak čelit jejich výzvám a čím si z bylinek, koření a potravin pomáhat. Uvaříme si spoustu chutných receptů indické kuchyně pro každý den. 

 

 

korma-3856046_960_720

xxx

K2F.jpeg

 

Také vnímáte, jak vás rozdílné teploty a kvality jednotlivých ročních období ovlivňují? Přijďte pochopit, co za tím je a jak tento vliv vyrovnávat. Abychom to vedro v létě lépe ustály, v zimě správně regenerovali a čelili chladu bez následků a na jaře nám neteklo z nosu.

Co se na kurzu naučíte:

  • Každá sezóna je výjímečná a specifická a vždy jí vládne jedna z dóš (váta, pitta či kapha), která na nás má silný vliv a my se naučíme chápat principy těchto energetických sil a jejich vyrovnávání. 
  • Uvaříme si typické pokrmy pro jednotlivé konstituce a roční období.
  • Ochutnáme spoustu nápojů a kořenících přípravků, které nám budou hodně nápomocní.
  • Vedle stravy probereme i základní denní režim a aktivity, které nám také mohou velmi pomáhat.

Pro koho je kurz vhodný

  • všechny zdravě i nezdravě se stravující, kteří si chtějí zpestřit jídelníček o nové lahodné pokrmy
  • vegetariány, vegany, bezlepkáře, kuchaře, výživové terapeuty
  • všechny, kteří chtějí porozumět hlubší práci s kořením
  • všechny, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku úžasné ájurvédy

Termín a cena 

Pro všechny, kdo se chtějí přihlásit na všechny 3 večerní kurzy Indické kuchyně I, II a III, které proběhnou na jaře 2020 v Praze nabízím slevu 900,- Kč, tedy 1500,- Kč/kurz. Na celou sérii těchto 3 kurzů za cenu 4500,- Kč se přihlašujte přes tento odkaz. 

Jana Soumarová

Ahoj holky,

byla jsem u Káťi na kurzu vaření podle ročních období. Inspiruje se tradiční čínskou medicínou. Jídla jsou fakt rychlá, zdravá a k tomu všemu fakt mňamkózní! A navíc Káťa je přirozená, na nic si nehraje, je vidět, že tomu fakt rozumí a hlavně jí to opravdu baví. Vy víte, že normálně tyhle maily neposílám, ale Káťu chci podpořit, protože jí mám ráda a vás taky. Tak jestli chcete zhubnout do plavek, nechcete trávit hodiny v kuchyni, chcete vařit zdravě a ještě být u svých nejbližších za kuchařské hvězdy, mrkněte: https://www.katerinavari.cz/prehled-kurzu/
 
Mějte se krásně a hlavně Vám přeju pevný zdraví! A snad brzy ahoooj! Janina
 
 

Jana Soumarová

Petra Joklová

Káťa je profesionálka s talentem přirozeně a nedogmaticky předávat znalosti a dovednosti srozumitelným způsobem. Atmosféra je tak na všech kurzech uvolněná a přátelská. A zdravá výživa tak, jak ji Káťa předává, respektuje lidské tělo po fyzické a psychické rovině a je základem pro šťastný a zdravý život. Doporučuji tento cyklus všem. Může to otevřít nový životní směr, rozšířit vědomí každého z nás. Káťa je výborná lektorka s přirozeným vystupováním. Vaření je živé, energické, pozitivní a plné pohybu a předávání informací.

Petra Joklová