Indická kuchyně III. – V SOULADU S ROČNÍM OBDOBÍM

Další pokračování kurzu indické kuchyně s opět novými recepty a praktickou aplikací ájurvédských principů do života. 

Miluju indickou kuchyni a ayurvédské principy, které si našly nenahraditelné místo v mém životě. Praktikuji je již řadu let a spousta indických receptů v mé kuchyni naprosto zdomácněla.

Roční období na nás má silný vliv a je opravdu výhodné  negativní vlivy těchto změn zmírňovat prozíravými úpravami ve stravování a životním stylu. Na tomto kurzu si ukážeme a vysvětlíme, jak na to!

Kurz je koncipovaný jak pro nováčky, tak pokročilé. Budeme volně navazovat na kurz Indické kuchyně I a II. Vařit budeme opět úplně nové recepty, které si věřím opět zamilujete. Tentokrát se zaměříme na jednotlivé dóši během roku a jejich hlubší pochopení. Váta dominuje podzimu a zimě, kapha jaru a pitta létu. 

Prakticky si ukážeme, jak se na ně připravit, jak čelit jejich výzvám a čím si z bylinek, koření a potravin pomáhat. Uvaříme si spoustu chutných receptů indické kuchyně pro každý den. 

 

 

korma-3856046_960_720

xxx

K2F.jpeg

 

Také vnímáte, jak vás rozdílné teploty a kvality jednotlivých ročních období ovlivňují? Přijďte pochopit, co za tím je a jak tento vliv vyrovnávat. Abychom to vedro v létě lépe ustály, v zimě správně regenerovali a čelili chladu bez následků a na jaře nám neteklo z nosu.

Co se na kurzu naučíte:

  • Každá sezóna je výjímečná a specifická a vždy jí vládne jedna z dóš (váta, pitta či kapha), která na nás má silný vliv a my se naučíme chápat principy těchto energetických sil a jejich vyrovnávání. 
  • Uvaříme si typické pokrmy pro jednotlivé konstituce a roční období.
  • Ochutnáme spoustu nápojů a kořenících přípravků, které nám budou hodně nápomocní.
  • Vedle stravy probereme i základní denní režim a aktivity, které nám také mohou velmi pomáhat.

Pro koho je kurz vhodný

  • všechny zdravě i nezdravě se stravující, kteří si chtějí zpestřit jídelníček o nové lahodné pokrmy
  • vegetariány, vegany, bezlepkáře, kuchaře, výživové terapeuty
  • všechny, kteří chtějí porozumět hlubší práci s kořením
  • všechny, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku úžasné ájurvédy

Termín a cena 

Pro všechny, kdo se chtějí přihlásit na všechny 3 večerní kurzy Indické kuchyně I, II a III, které proběhnou na jaře 2020 v Praze nabízím slevu 900,- Kč, tedy 1500,- Kč/kurz. Na celou sérii těchto 3 kurzů za cenu 4500,- Kč se přihlašujte přes tento odkaz. 

termín čas místo konání cena

05. 05. 2020
17:00 - 21:00
Praha
1 800 Kč
Viktor Terapokow

Žádná očekávání jsem neměl, ale tento kurz by je jistě předčil. Všechny večery byly příjemné, zábavné a poučné. Před kurzem jsem četl desítky knih a stovky článků na téma strava a vaření, ale tento kurz moje znalosti ještě více rozšířil. Bavilo mě jednotlivé lekce absolvovat a hodně jsem si z nich odnesl. Kateřina došla ve svém pochopení stravy a jejího fungování v lidském těle daleko a jsem opravdu rád, že jsem se mohl z jejich lekcí obohatit.

Viktor Terapokow

Dani Hromková

Změnila jsem životní styl od základu. Myšlení, postoj k životu, vnímání života...s tím souvisí i změna stravování. Kačka učí lidi novým zdravým stylům vaření, způsobům jak uchopit lehkost, jedinečnost, snadnost a jednoduchost. Zdraví a dávání mému tělu zdravou stravu se stalo mojí prioritou. Katčiny recepty se staly základem mé inspirace tvorby jídla. Děkuji převelice a moc a moc doporučuji si projít takovým milým, nápaditým, zábavným kurzem a inspirovat se k nové tvorbě.

Dani Hromková