KONZULTACE

Nabízím individuální konzultace, které vám pomohou lépe pochopit sami sebe, vyhrabat vás ze zmatečných informací a nefunkčních doporučení a nastavit váš jídelníček a sebepéči tak, aby Vám život ve vašem těle dělal radost a bylo Vám v něm dobře.

Ájurvédský léčebný systém, ze kterého vycházím je postavený na individuálním přístupu a  vyšetření. Prací ájurvédského terapeuta je určit pulzovou diagnostikou váš konstituční typ a dotazováním vystopovat, co z vašich každodenních a stravovacích návyků je pro vás vhodné a naopak škodlivé. Nedílnou součástí je i vaše pochopení základních souvislostí, abyste pochopili, proč se vám dané zdravotní komplikace dějí a jak je usměrňovat. Ájurvéda je pro mě úžasný nástroj, díky kterému mohu pracovat s těmito souvislostmi, vidět slabá místa, příčiny problémů a zároveň vidět cestu, která vás může dovést k trvalým změnám, rovnováze a zdraví.

S čím vám mohu pomoci

 • Máte problémy s trávením, nadýmáním, zácpou či různé potravinové intolerance a alergie?
 • Jste unavení, máte oslabenou imunitu či problémy se spánkem?
 • Trápí vás nadváha a nedaří se vám zhubnout?
 • Máte málo energie, slábnete a nemůžete přibrat?
 • Máte gynekologické problémy či opakující se záněty a kvasinky?
 • Trápí vás časté pálení žáhy či kožní problémy (akné, vyrážky, kopřivka apod.)?
 • Cítíte, že něco není OK, ale západní medicína vám nedokázala pomoci?
 • Máte vážnější zdravotní problémy a chcete poradit se změnou jídelníčku?
 • Potřebujete poradit s detoxikací?
 • Potřebujete poradit s jídelníčkem, jak dobře žít v souladu s vaší konstitucí?
 • Jste zmatení z rozporuplných výživových doporučení a rádi byste si v tom udělali jasno?

Co vás čeká

Ještě před vstupní konzultací vám pošlu emailem na vyplnění dotazník, který mi pošlete alespoň den před domluveným termínem.

Na první konzultaci se společně podíváme s čím přicházíte a co je hlavní problém, který chcete řešit. Dostanete "podrobný 10stránkový manuál" základních ájurvédských pojmů, o které se bude naše terapie opírat a jejich podrobné vysvětlení (ať se k nim můžete v klidu doma vracet). Budu se vás doptávat na to, co z dotazníku nebylo jasné – na vaše zdraví, životní styl, energii během dne, stravovací návyky, atd. Vysvětlím vám základní souvislosti ve spojitosti s vaší konstitucí, současným stavem a problémy, se kterými se potýkáte.

Udělám vám ájurvédské vyšetření (změřím pulz, podívám se na jazyk, tělesnou schránku) a určím celkovou tělesnou konstituci. Vysvětlím vám, odkud problémy pramení a probereme společně následná doporučení ze změně, jak jídelníčku, tak návyků a všeho, co bude třeba. Změnu zvolíme tak, aby pro vás byla udržitelná a uchopitelná. Doporučím vám vhodné potraviny, byliny a koření, které vám budou na cestě ke zdraví a harmonii nápomocné. 

Screen Shot 2020-05-04 at 21.14.00

Vyplývající doporučení

Terapie je rozmanitá a záleží na vašem současném stavu, jakým směrem se bude ubírat. Výsledkem terapie je vždy konkrétní doporučení šité na míru přímo pro vás. Doporučení se většinou týká jak úpravy stravy, tak i denních návyků a doprovodných terapií. 

Součástí doporučení je i seznam vhodných potravin, které vám budou na vaší cestě nápomocné. Nejedná se o žádný dietní plán a počítání kalorií! Z vlastní zkušenosti vím, že bez pochopení souvislostí a toho, co vy konkrétně potřebujete, se klienti vrací ke svým zaběhlým stereotypům. My půjdeme pomalou, zato trvalou cestou skrze sebepoznání a pochopení širších souvislostí. Jinak to nefunguje.​

V doporučení opřeme se o:

 • vaší vrozenou konstituci
 • váš současný zdravotní stav, kde jste teď a co vás trápí
 • stav vašeho trávení
 • vaší celodenní zátěž (práce, rodina, ...)
 • vaše možnosti (časové, finanční, osobní podpora, ...) 

Často stačí jednoduché změny a pochopit, jak fungujete a organizmus se krásně navrací ke zdraví. Nepřestává mě udivovat, jakou má lidské tělo obrovskou sílu regenerace. Nicméně, aby nový přístup mohl přinést kýžené změny do vašeho života, neobejde se to bez vaší aktivní spolupráce! 

Zázračné pilulky neprodávám a svá doporučení nestavím ani na drahých bylinách a produktech. V jednoduchosti je krása. A málokdo ví, jak jsou běžná koření a byliny v terapii účinné. Udělám maximum pro to, aby vás naše spolupráce vedla k životu ve zdraví a radosti. 

Kolik konzultací je třeba 

Záleží s čím přicházíte, v jakém jste stavu a jaké máte možnosti. Pokud budete kombinovat konzultace s kurzy vaření, které téma doplňují, může být naše spolupráce velmi efektivní.

Je to většinou o pochopení sebe sama, jak fungujete v různých obdobích roku, jelikož se dle nich přirozeně mění vaše dóšické nastavení. Někomu k pochopení stačí 1 konzultace, ale většinou je potřeba vícero setkání. Ač mám snahu na vás vyklopit všechno na prvním setkání, ze zkušenosti vím, že to nevede k dobrým výsledkům. Smyslem mé práce je vás postupně navést k tomu, abyste se pochopili a naučili vnímat, co vám dělá dobře, co potřebujete k udržení rovnováhy a jak vyrovnávat své nerovnováhy. Aby to bylo udržitelné a smysluplné, je nejlepší to dělat krok po kroku, dle sezóny a vašeho měnícího se nastavení.

Při vážnějších a zamotanějších problémech je společná cesta delší. Případně půjdeme část cesty spolu a pak vás nasměruji jinam. Smyslem konzultací je ukázat vám, jak o sebe pečovat a nebýt na tereapeutovi závislý.

Cena

 • Konzultace v časovém trvání 120 minut stojí 2 000 Kč
 • Písemné shrnutí konzultace (to, co bylo řečeno shrnuté v písemné podobě, volitelné, na vyžádání): 500,- Kč
 • Doporučuji, berte si ssebou na konzultaci blok a tužku na poznámky, abyste si vše, co vám během konzultace řeknu, mohli zaznamenat. Kladu důraz na to, abyste z konzultace odcházeli vybavení znalostí a pochopením vaší situace a "nápravného" plánu vč. doporučených či zakázaných potravin, bylin, koření atd. 
 • V případě, že budu potřebovat něco ohledně vašeho stavu dohledat, pošlu vám následné informace emailem
 • Na emailu zůstáváme v kontaktu i kvůli vaší zpětné vazbě, případným dotazům nebo úpravě terapeutických a dietetických doporučení, která jsem vám dala

Storno podmínky

Při zrušení konzultace v čase kratším než 24 hodin žádám o úhradu storno poplatku ve výši 50%. Děkuji za ohleduplnost a respekt mého času i času mých klientů.

KDE KONZULTACE PROBÍHAJÍ

Konzultace probíhají ve valné většině případů u mne doma, po předem domluveném termínu. Pokud mám cestu vaším směrem, můžeme se domluvit na konzultaci i u vás doma či v nějaké příjemné kavárně či restauraci. Vše je na domluvě. 

KLOKOČSKÉ SKÁLY

 • Centrum Kairos
 • konzultace probíhají dle předchozí domluvy 
 • adresa je Bukovina 53, Mírová pod Kozákovem
 • buď přijedete od Turnova, anebo zaparkujete v Klokočí a průchody po schodech mezi skálami vylezete přímo sem :)

 

Jak se na konzultaci přihlásit

Termínu je nutné si předem rezervovat. Napište mi na halamova.katerina@gmail.com a domluvíme se. 

Nejčastěji nabízím termíny ve dnech úterý-středa-čtvrtek od 10 či 14 hodin. 

Děkuji za vaší důvěru*