Jaru vládne kaphová energie vody a země, která si žádá svůj specifický přístup, odlehčení, harmonizaci jater a jednoduchou formu očisty. Pojďme poznání tohoto energetického principu a jeho harmonizaci věnovat tento víkend a poznat ho skrz jógu, výživu, byliny a jarní sebepečující rituály. 

Kurzem vás provedou lektorky Kateřina Halamová (ájurvédská výživa, kurz vaření, sebepéče) a Veronika Gelnarová (jóga, meditace, muzikoterapie, byliny). 

Termín: 10.03. - 12.03. 2023   Klokočí, Český ráj

4 800,- Kč
Přihlásit se

Chcete dát vědět svému okolí o této akci? Zde je leták ke stažení a já moc děkuji za sdílení.

Stáhnout leták

Kateřina vás provede výživovou částí kurzu, kdy na jaře, energii KAPHY a element DŘEVA nahlédneme skrze recepty a sebepečovací rituály pohledem ájurvédy a tradiční čínské medicíny.

Vysvětlíme si rozdílnost konstitucí a to, že každý potřebuje na jaře rozdílný přístup nejen ve výživě. Skrze názorné ochutnávky a recepty pochopíte, jak si na jaře vařit, aby tělo a trávicí oheň dostali co potřebují, jak harmonizovat svou kaphu a vátu a pečovat o játra a žlučník, které jsou v největší aktivitě.

Dostanete spoustu informací, dojde vám řada důležitých souvislostí a hlavně prakticky všechno uvidíte a ochutáte!

 

Veronika vás provede jógovou a meditační praxí. Veronika je bylinářka, lektorka jógy a  ženských kruhů, řízených meditací a muzikoterapeutka s dlouholetou praxí. Díky svým hloubkám, propojenosti a také přesnému směřování těla i mysli do dané asány, sama vnímá velmi intenzivní účinky na každého praktikujícího. Její lekce jsou zabalené do pestrého, propojeného balíčku v laskavé atmosféře voňavých lekcí.

Každý den bude začínat i končit řízenou meditací. Vše bude provázané se vším v nás i okolo. Bude prostor pro hlas naší duše a vnímání sama sebe v přítomném okamžiku. Celý program bude dolaďovat nádherná okolní příroda magické hory Kozákova a Klokočských skal plných jeskyní, které si užijeme během výletu a meditací v přírodě.

Budeme cvičit jógu, meditovat, zdravě jíst, ladit se na jemnohmotné esence bylin.

Ve výživě si vysvětlíme si principy kaphy, jarní očisty a element dřeva, jak pečovat o naše zdraví a trávení, jak se připravit na nový probouzející cyklus roku.

V sebepéči si ukážeme, jak přirozeně pečovat podle ájurvédy o své tělo, protáhnete své tělo cvičením jógy  a uvolníte mysl meditačními a dechovými technikami.  

PROGRAM KURZU 

Případné úpravy programu jsou možné dle situace, chuti, potřebám, počasí,....  

Vaše účast na všech aktivitách je dobrovolná. Např. pokud se nebudete chtít účastnit večerního meditačního programu, můžete trávit čas ve společenské místnosti u krbu s kamarádkou anebo naopak.... pokud na vás už vaření bude moc, můžete odpočívat v meditárně nebo se slunit na terase :)

 

PÁTEK

 • 17 - 18 příjezd
 • 18 večeře
 • 19 úvodní seznamovací kruh
 • večerní jemná jóga dle lunárního kalendáře
 • meditace, společný šálek bylinného čaje
 

SOBOTA

 • 7.30 ranní jóga dle lunárního kalendáře, meditace, společný šálek bylinného čaje
 • 9 snídaně
 • 10 - 15 kurz vaření vč. společně uvařeného oběda
 • 15.30 - 17 odpolední program dle počasí a naladění skupiny
 • 18 večeře
 • 19 večerní jóga dle lunárního kalendáře, pranajáma, aromaterapie
 • meditace nad večerním šálkem bylinného čaje / skupinové Om chanting
 

NEDĚLE

 • 7.30 ranní jóga s mantrováním, bylinný šálek čaje, meditace
 • 9 snídaně
 • 10 - 12 jarníé podpůrné rituály a sebepéče s Kateřinou
 • 12.30 oběd
 • 13.30 - 16.00 bylinkaření s Veronikou - míchání bylinné směsi na míru, masti, tinktury, závěrečný kruh a sdílení

TERMÍN A CENA 

Maximální počet účastníků je 10 osob. Kurz je komorní a budeme na vás mít individuální prostor. 

Kurz začíná v pátek v 18 hodinou společnou večeří a následných seznamovacím kruhem, ale přijíždět můžete už od 17 hodin, nebo klidně dřív a jít si užít nádhernou přírodu Klokočí. Kdo nestíháte přijet na čas nevadí, zapojíte se do programu po vašem příjezdu. 

Ubytování je na místě ve společné místnosti na pohodlných matracích (spacáky a polštáře si přivezte vlastní, vč. jógové podložky na cvičení). Cena za přespání je za 200,- Kč/noc a není součástí ceny kurzu. Pokud máte zájem o jiný typ ubytování, v okolí kurzu je řada možností, např. v blízkém penzionu Centrum Kairos na skalách.

V ceně kurzu je plná penze od Kateřiny po celou dobu trvání kurzu, pitný režim, bylinky, oleje a dvě lektorky na plný úvazek po celý čas kurzu. 

Parkování je možné na hlavním parkovišti v Klokočí, cca 300 m od místa konání. 

S sebou si vemte věci na spaní (pokud budete spát v místě kurzu), jógamatky (pokud nemáte či nechcete vozit, Veronika jich má 10 k dispozici na půjčení), deku na meditace, případně blok, pásek či bolstr na cvičení. 

REZERVACE MÍSTA NA KURZU:

Cena kurzu je 4800,- Kč. Součástí ceny je vedle 2 lektorek, které se vám budou věnovat po celou dobu kurzu také stravování a pitný režim v průběhu celého kurzu, byliny, bylinná směs a výrobky z bylin, které si ssebou odnesete domů. 

Přihlásit se